לפרטים: 054-4337150 


© Moveat- כל הזכויות שמורות | לירון אסייג
moveat.liron@gmail.com
* המידע באתר זה אינו מהווה תחליף להתיעצות אישית עם איש מקצוע, אין להסתמך על המידע כמקור מידע יחיד ואין לעשות בו שימוש ללא התייעצות מקצועית.

רוצים קוביות בבטן? 8 התרגילים הכי יעילים
תשכחו ממה שלימדו אתכם עד היום - קבלו את 8 תרגילי הבטן, שאם תבצעו אותם נכון ולאורך מספר רב של אימונים, הריבועים החבויים ייצאו להגיד שלום

עונת הביקיני החלה – ומי לא חולמת על בטן שטוחה ואסופה? אך מעבר למראה האסתטי לבטן יש תפקיד חשוב בחיזוק של מרכז הגוף. ברגע ששרירי הבטן מחוזקים העומס לא נופל רק על הגב, הנשימה קלה יותר והיציבה גם היא טובה יותר.לפניכם תרגילי בטן עם הסברים אשר ניתן לבצע בבית.

1. בטן צדית - "פינגווינים"
התרגיל מתבצע בשכיבה על הגב, ורגליים כפופות.

ננתק את השכמות מהרצפה ונרים את פלג הגוף העליון מעלה, תוך כדי ניתוק השכמות ניגע עם היד בעקב ונחזור על הפעולה גם בצד השני. מומלץ לבצע 3 סטים של 16-20 חזרות.

2. פלאנק - בטן סטטית
נשען על אמות הידיים, וניישר את הגוף מהראש ועד הרגליים, ננעץ את אצבעות הרגליים במזרן, ברכיים מנותקות מהרצפה, בטן אסופה פנימה ומחזיקים את הגוף באוויר.

חשוב לא לתת לאגן לשקוע או להתרומם. הישארו במנח זה 20-30 שניות ובצעו 2 חזרות.

3. פלאנק צדי
שכיבה על צד הגוף , יישור שתי הרגליים, כאשר הרגל העליונה מונחת על התחתונה. היד החופשית מורמת באוויר, יש לנתק את האגן ולהשאיר רגליים צמודות.
הישארו במנח זה 20-30 שניות ובצעו 2 חזרות לכל צד.
קשה לכם? עברו להישען על אחת האמות.

קל לכם? נתקו רגל אחת.

4. גב ישר
התרגיל מתחיל ממצב שכיבה, רגליים ישרות, הידיים מחזיקות כדור בצורה ישרה מאחורי הראש, עולים למעלה ומעבירים את הכדור בין הרגליים ומורידים שוב את הרגליים והידיים לכיוון הרצפה.

מומלץ לבצע 2 סטים 15-20 חזרות.

5. 'מטפס הרים'
התחילו בתנוחה של שכיבות סמיכה, גוף ישר, בטן אסופה, ידיים מונחות על הרצפה מתחת לכתפיים. כופפו את רגל ימין לכיוון החזה ויישרו אותה חזרה לעמידת המוצא.

עשו זאת גם עם רגל שמאל וכך לסירוגין רגל – רגל.

6. תרגיל שכיבה
התרגיל מתחיל ממצב שכיבה, רגל אחת כפופה ואחת ישרה. אוחזים משקולת ביד אחת, הנגדית לרגל הישרה, עולים עם פלג הגוף העליון והרגל וחוזרים שוב לעמידת המוצא.

מומלץ לבצע 2 סטים לכל צד 8-10 חזרות בכל צד

7. ישיבה עם גב זקוף
ברכיים כפופות באוויר, החזקת משקולת עם שתי הידיים והעברת משקל מצד לצד. מומלץ לבצע 3 סטים 10-16 חזרות.

מומלץ לסיים עם מתיחה לשריר הבטן.


הכתבה עם התמונות וההסברים פורסמה ב-YNET בריאות
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4669247,00.html