לפרטים: 054-4337150 


© Moveat- כל הזכויות שמורות | לירון אסייג- 0544337150
moveat.liron@gmail.com
* המידע באתר זה אינו מהווה תחליף להתיעצות אישית עם איש מקצוע, אין להסתמך על המידע כמקור מידע יחיד ואין לעשות בו שימוש ללא התייעצות מקצועית.
מה השומן מסמן לי? זה הכל שאריות של החגים!


אז שתינו 4 כוסות בפסח, שאלנו 4 קושיות, אבל מה עושים עם 4 הק"ג שהתווספו לנו בחג? חכם, מה הוא אומר? בתקופת החגים הלחוצה הזו כדאי שנהיה חכמים, עברנו את פסח ולפנינו יום העצמאות.
לירון אסייג


איך עושים זאת? לפניכם מספר טיפים:

שתייה מרובה: הקפידו על שתייה מרובה של מים במהלך היום. כמה ? ליטר וחצי עד שני ליטר. שתיית מים מרובה משפרת את חילוף החומרים, ובנוסף לעיתים הגוף מפרש צמא כרעב וכך נוספים קלוריות רבות שלא לצורך.

ארוחת בוקר: אל תדלגו על ארוחת בוקר במטרה "לחסוך" בקלוריות. צום הלילה גורם לפירוק העצם, ואילו ארוחת הבוקר מפסיקה את פירוק העצם ומסייעת לבנייתה מיד עם כניסת המזון למעי. לרוב, אנשים המדלגים על ארוחת הבוקר, נוהגים להשלים את צריכת הקלוריות באכילת חטיפים וארוחות גדולות יותר.

אכלו מסודר: הקפידו על ארוחות מסודרות לאורך היום. אכלו ארוחות קטנות כל 3-4 שעות. הרגילו את הקיבה לכמויות קטנות יותר ובמיוחד לאחר ארוחות החג ה"מפוצצות".

הרבו בירקות: הירקות דלים בשומן ועשירים בסיבים, הם תורמים לנו לתחושת שובע וכדאי לצרף אותם לכל ארוחה.

הקפידו על שעות שינה: מחקרים מצאו כי מחסור בשינה מגביר את התיאבון ומשבש את קצב חילוף החומרים. שינה מועטה מתבטאת ברמות נמוכות של הורמון "לפטין", המכונה גם הורמון השובע. חוסר שינה מגביר רעב ומעודד אכילה.

אל תאכלו מעט מדי: הרבה אנשים נוטים אחרי החגים לומר "זהו, ממחר צום!". דיאטות "כסאח" מכניסות את הגוף למצב של "סטרס" ולמצב חירום. הגוף בתגובה מוריד את קצב חילוף החומרים.

הוסיפו סיבים: העדיפו אכילת מזונות העשירים בסיבים תזונתיים. כגון לחם מלא, שיבולת שועל וקטניות. סיבים תזונתיים מעלים את קצב חילוף החומרים בגוף, תורמים לתחושת שובע ומאזנים רמות סוכר.

עשו פעילות גופנית: ההמלצה הרשמית עומדת על מינימום 150-200 דקות בשבוע של פעילות לשם ירידה במשקל לאורך זמן. שלבו יחד עם הפעילות האירובית גם פעילות בונה שריר. אימון משקולות מסייע להעלאת מסת שריר והוצאה קלורית גבוהה יותר במנוחה.פורסם ב- foodsdictionary
http://www.foodsdictionary.co.il/articles/566